شنبه, 04 اسفند, 1397
SATURDAY, February 23, 2019
سه شنبه 19 تیر
استقبال باشکوه از فرنگی کاران نوجوان قهرمان جهان
استقبال باشکوه از فرنگی کاران نوجوان قهرمان جهان
با حضور مسئولین وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد؛
تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران که مقتدرانه قهرمان دنیا شد ، با استقبال رسمی عبدالحمید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد کشور شد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه ورزشی شهید کشوری به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران که مقتدرانه قهرمان دنیا شد ، با استقبال رسمی عبدالحمید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، سید محمد شروین اسبقیان و احمد سعادتمند از مدیران کل حوزه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، همچنین شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک و سردار یزدانی و سردار آذرنوش از مسئولان ورزش بسیج کشور از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد کشور شد.
علاوه بر مسئولین وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک همچنین خانواده های نوجوانان فرنگی کار که از نقاط مختلف کشور خود را به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) رساندند ؛ حضور نمایندگان رسانه های نوشتاری ، دیداری ، شنیداری و خبرگزاری ها نیز در نوع خود جالب توجه بود.

فرنگی کاران قهرمان جهان با استقبال پرشور مردم و مسئولین وارد کشورمان شدند و به آغوش پرمهر خانواده های خود بازگشتند .

در مراسم استقبال علاوه بر دوستداران کشتی ، خانواده قهرمانان و مسئولین ورزشی ، مسافران این فرودگاه نیز به محض اگاهی از ورود تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران خود را به سالن استقبال رساندند و در مراسم استقبال شرکت کردند .

در این مراسم علاوه بر طنین نام پرغرور ایران ، دوستداران کشتی نام قهرمانان و مدال اوران را هم بر سر زبان اوردند تا روز به یادماندنی برای دلاوران اینده ساز کشتی ایران به ثبت برسد.
حضور برخی از مربیان و پیشکسوتان کشتی کشور در مراسم استقبال نیز قابل توجه بود .

مسئولین فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز در مراسم استقبال حضور داشتند و همراهی و همکاری انها به شکوه این استقبال اضافه کرد.
مراسم استقبال در حالی برگزار شد که قرار بود، هواپیمای حامل تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان ساعت ٣:٤٥ بامداد امروز به زمین بنشیند اما با تاخیر در این پرواز مراسم استقبال ساعت ١٠:٣٠ اغاز شد.
رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی روزهای 15 تا 17 تیرماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد و تیم ایران با 2 مدال طلای امیرحسین خوانساری و محمد نصرتی در اوزان 55 و 92 کیلوگرم، 2 مدال نقره سجاد عباس پور و شاهین بداغی در اوزان 48 و 60 کیلوگرم، دو مدال برنز حسین قاسمی و محمد ناقوسی در اوزان 65 و 80 کیلوگرم و با کسب 130 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و تیم های روسیه و ترکیه به ترتیب با 108و 91 امتیاز دوم و سوم شدند.
این افتخار در حالی بدست آمد که فرنگی کاران نوجوان برای سومین بار در جهان به عنوان قهرمانی رسیدند و تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان پس از 22 سال (1996 در تهران) و برای اولین بار در خارج از ایران به صورت همزمان به عنوان قهرمانی رقابت های جهانی رسیدند.


تهران، بلوار میرداماد، میدان محسنی
انتهای خیابان رازان جنوبی (شهید حصاری)
مجموعه ورزشی شهید کشوری
021 - 2226 92 70
©2017 Keshvari Sport Complex, All Right Reserved