یکشنبه, 06 خرداد, 1397
SUNDAY, May 27, 2018
سه شنبه 20 تیر
نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با وزیر ورزش و جوانان
نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با وزیر ورزش و جوانان
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر مسعود سلطانی فر در نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد از اعضای این کمیسیون بدلیل همکاری و تعامل در امور مختلف به منظور پیشرفت ورزش کشور به نیکی یاد کرد و گفت : امیدوارم که در ادامه نیز تعاملات موجود با همکاری ،همدلی و هم افزایی به منظور حل کردن مشکلات مردم تحقق یابد.
دکتر سلطانی فر از ورزش به عنوان مقوله ای نام برد که برای میلیون ها نفر از اقشار مختلف مردم اهمیت فراوانی دارد بطوریکه پیروزی موفقیت ورزشکاران و تیم های ورزشی ایران برای آنها اهمیت فوق العاده زیادی دارد و با افتخار آفرینی قهرمانان در میادین معتبر شاد و خوشحال می شوند و غرور ملی در آنها احیا می گردد
دکتر سلطانی فر ورزش را ابزار مهم برای شور و شعف مردم در کوتاه ترین زمان ممکن دانست که با پیروزی یک تیم ملی فوتبال در ظرف دو ساعت یک ملت شاد می شوند .وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد : از این نظر هیچ ابزاری با ورزش قابل مقایسه نیست که تا این اندازه باعث افزایش غرور ملی شود.

دکتر سلطانی فر با اشاره به رخدادهای مختلف ورزشی در سال های اخیر گفت: هرچند که در برخی رشته ها ناکامی هایی بوده اما خوشبختانه موفقیت های بسیار زیادی به ارمغان آمده است و درخشش های خوبی هم در ورزش داشته ایم . در این بین تلاش ما هم از اغاز فعالیت در راس وزارت ورزش و جوانان پرهیز از حاشیه و تلاش برای ثبات و آرامش بوده تا برنامه ریزی های صورت گرفته در آرامش کامل اجرا شود.

وزیر ورزش و جوانان موفقیت ها و افتخار آفرینی ها در عرصه ورزش را از این منظر که موجبات افزایش غرور ملی و سربلندی را فراهم می کند ،مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: پیروزی در عرصه ورزش مختص به جناح خاص یا ایدولوژی خاصی نیست و همه از موفقیت ورزش کشور خوشحال می شوند به همین دلیل هیچ ابزاری نداریم همچون ورزش که باعث وحدت ملی می شود همه ایرانیان در نقاط مختلف دنیا را حول یک محور قرار می دهد.

دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از صحبت هایش به حدود 4 هزار پروژه نیمه تمام ورزشی اشاره و خاطرنشان کرد: اتمام این پروژه ها به ده هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که وزارت ورزش و جوانان هدفش تکمیل پروژه هایی با اولویت پیشرفت بالا است . برای حل این مشکل هم درصددیم برنامه ریزی کنیم و از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده ببریم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به افتتاح استادیوم های بزرگ ورزشی در نقاط مختلف کشور گفت:جمهوری اسلامی ایران خوشبختانه درایجاد توازن منطقه ای و توزیع عادلانه امکانات و زیر ساخت های ورزشی کارنامه درخشانی دارد .چرا که روزگاری فقط ورزشگاه ازادی امکان برگزاری میزبانی مسابقات مهم بین المللی داشت اما اکنون در اصفهان ،شیراز ،اهواز ،تبریز و مشهد ورزشگاه های بزرگی داریم و 20 مرکز استان هم دارای استادیوم پانزده هزار نفری هستند که این نشان دهنده کارنامه درخشان جمهوری اسلامی در زمینه سخت افزاری ورزشی است و در طی این سال ها دستاورد های بزرگ ورزشی به ارمغان امده است.

دکتر سلطانی فر به موفقیت های فوتبال اشاره و تصریح کرد: تیم ملی فوتبال ایران صعود مقتدرانه و تاریخی به جام جهانی داشت و در این بین با توجه به صعود تیم های رده های سنی فوتبال به جام جهانی همچنین عناوین سومی جهان در فوتسال و فوتبال ساحلی یک رکورد تاریخی بدست آمد که برای این موفقیت ها حمایت ها و پشتیبانی های خوبی هم صورت گرفت .

وزیر ورزش و جوانان به فعال شدن بخش اقتصاد ورزشی نیز به عنوان یکی از راهبردهای وزارت ورزش و جوانان نام برد و تاکید کرد که باا فعال شدن اقتصاد ورزش برخی مشکلات را می توان حل کرد.

دکتر سلطانی فر با اشاره به رویداد های مهم ورزشی از جمله بازی های آسیایی جاکارتا و بازی های المپیک 2020 تاکید کرد: در ادوار گذشته المپیک ،ورزش ایران در 4 رشته فقط مدال آور بوده اما با برنامه ریز یها و ایجاد انگیزه درصدد فراهم کردن شرایطی هستیم که با توجه به المپیکی شدن کاراته و صخره نوردی در این دو رشته نیز مدال آور شویم و در رشته های تیراندازی و قایقرانی هم به مدال المپیکی دست پیدا کنیم.

دکتر سلطانی فر ظرفیت مدیریتی بانوان در ورزش را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: قطعا از این پس به نسبت قبل از توانمندی مدیریتی باانوان در ورزش هم استفاده خواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم در این بخش هم آنها می توانند موفقیت های خوبی داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان حق پخش تلویزیونی را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با رییس رسانه ملی جلساتی را برگزار کرده ایم هدفمان این است که در یک رابطه برد – برد حق پخش تلویزیونی را محقق کنیم.

دکتر سلطانی فر حل مسائل مربوط به جوانان را یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان دانست که مورد تاکید دکتر روحانی رییس جمهور بوده است . وزیر ورزش و جوانان گفت: در تمام سفر های استانی با نمایندگان سمن ها نشست های ویژه ای داشتیم .آنچه مسلم است مسائل جوانان در اولویت قرار دارد .اگر انتزاع جوانان و ورزش صورت نگرفت همچنان با کوشش و تمرکز به مسائل جوانان خواهیم پرداخت.


تهران، بلوار میرداماد، میدان محسنی
انتهای خیابان رازان جنوبی (شهید حصاری)
مجموعه ورزشی شهید کشوری
021 - 2226 92 70
©2017 Keshvari Sport Complex, All Right Reserved