سه شنبه 23 آبان جوانان پیشگام اقدامات انسان دوستانه/ بیش از ۱۰۰ میلیون تومان کمک نقدی از سوی جوانان جمع آوری شد  
   
  به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدمهدی تندگویان با اظهار تاسف از وقوع زلزله در غرب کشور و تسلیت به بازماندگان و خانواده های جان باختگان این حادثه، افزود: تشکل‌های مردم نهاد به عنوان بازوی یاری رسان به دولت، از همان ساعات اولیه در امدادرسانی به حادثه دیدگان حضور فعالی دارند.

معاون ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان کمک نقدی از سوی جوانان جمع آوری و آماده ارسال به شهرهای حادثه دیده است، ادامه داد: صبح امروز از سوی معاونت جوانان نامه نگاری لازم برای ورود سمن‌ها به حوزه امدادرسانی انجام شد و در حال حاضر تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد کرمانشاه در مناطق زلزله زده مستقر شده و در عملیات آواربردای و امدادرسانی به زلزله زدگان مشارکت دارند.

معاون ساماندهی امور جوانان از اعزام کاروان کمک‌های مردمی به مناطق آسیب دیده از زلزله خبر داد و تاکید کرد: کاروانی شامل ۱۰۰ نفر از جوانان با خودروهای آفرودی، حامل کمک‌های غیرنقدی شهروندان صبح چهارشنبه به استان کرمانشاه اعزام می‌شوند.

تندگویان خاطرنشان کرد: این کاروان با استفاده از ظرفیت‌های جونان و تشکل‌های مردم نهاد در تهران و کرمانشاه تشکیل شده و کمک‌های نقدی و غیر نقدی را در دوردست ترین مناطق متاثر از زلزله به دست هموطنان می رساند. از آنجا که دسترسی به برخی مناطق زلزله زده بسیار مشکل بوده و کار امدادرسانی به سختی در حال انجام است، خودروهای آفرود به راحتی خود را به این مناطق رسانده و کمک های مردمی را به دست خانواده‌ها می‌رسانند.

وی گفت: مجموعه اقدامات و هماهنگی با نهادهای مسئول از جمله نهادهای نظامی و انتظامی و هلال‌احمر از سوی معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان انجام شده و سمن‌های کرمانشاه هم آماده کمک به زلزله‌زدگان هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به پتانسیل آفرودها در ارائه خدمات به شهروندان حادثه دیده در مناطق صعب العبور افزود: به دنبال این هستیم تا با ساماندهی این مساله و مذاکره با هلال احمر و دیگر نهادهای امدادرسان، زمینه لازم برای استفاده از پتانسیل آفرودها در ارائه خدمات در بلایای طبیعی را فراهم کنیم. مشارکت آفرودها در زلزله کرمانشاه یک الگوی کاربردی و بهترین استفاده از انرژی جوانان است تا در آینده بیش از این بتوانیم از توان آنها بهره برداری کنیم.

وی در خصوص کالاهای مورد نیاز در مناطق حادثه دیده اضافه کرد: سرلاک، شیر خشک، لباس زیر، لوازم بهداشتی ویژه بانوان، آب معدنی، پتو، اقلام بهداشتی و پانسمان، پماد ضد سوختگی، وسایل گرمایشی، لباس کودکان، دمپایی و کفش بیشترین اقلام مورد نیاز شهروندان زلزله زده در استان کرمانشاه است.

تندگویان با بیان اینکه ارزش کمک‌های غیرنقدی مردمی به مناطق زلزله زده که توسط کاروان افرود ارسال می شود، چند صد میلیون تومان برآورد می شود، خاطرنشان کرد: شهروندان به ویژه جوانان می توانند کمک‌های غیر نقدی خود را برای ارسال به مناطق زلزله زده به آدرس خیابان کریم‌خان زند- خیابان ایران‌شهر- کوچه قصرالدشتی- پلاک ۷ خانه جوانان استان تهران تقدیم کنند.

وی در پایان اطلاع داد: فردا همچنین اعضای سازمان های مردم نهاد تهران دست جمعی به مراکز انتقال خون مراجعه می کنند و از این طریق یاری رسان نیازمندان در این حادثه تاسف بار خواهند بود.